Ana Sayfa > Haber > SEC Sahte ICO Programıyla Yatırımcıları Bilgilendirmeyi Deniyor

SEC Sahte ICO Programıyla Yatırımcıları Bilgilendirmeyi Deniyor

SEC Sahte ICO Programıyla Yatırımcıları Bilgilendirmeyi Deniyor

Kripto para sektöründe yaşanan olumsuzluklar, sektörün getirdiği risklerle birlikte son zamanlarda artmaya başladı. Sorun büyümeye başlayınca ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, yatırımcıları çevrimiçi dolandırıcılık konusunda eğitmek için yeni bir yol buldu.

SEC, yatırımcıların başlarına nelerin gelebileceğini göstermek için sahte bir ICO kampanyası başlattı. HoweyCoins adı verilen token dün, 16 Mayıs’ta, duyruldu.

Yatırım yapıldıktan sonra kullanıcılar bilgilendirme sayfasına yönlendiriliyor.

Sahte web sitesinde şunlar yer aldı:

“HoweyCoins, gezginlerin tüm bölümleri sınırlamalar olmaksızın satın almasına izin vermek için, en son kripto teknolojisini kullanmaktadır. Bu, HoweyCoins kullanıcılarının şeffaf bir ortamda alım, satım ve ticaret yapmalarına izin verir. HoweyCoins, rahatça satın alınmak veya devlet destekli, serbestçe ticaret yapabilmek için kullanırlar.”

Yapılan bu eğitim projesi, kripto para sektörününde yer alan çevrimiçi dolandırıcılıkların sonucunda, yatırımcıları bilinçlendirmek için ortaya çıktı. ABD, yatırımcıların sahte bir kripto uygulamasını tespit edip edemeyeceğini anlamak için bu sahte web sitesini tasarladı.

Proje üyeleri ve Twitter referanslarıyla gerçek bir projeden farksız görünüyor.

SEC’in başdanışmanı Owen Donley, web sitesinden sahte olan bu bu projeyi doğruladı:

“Sahtekarlar hızlı bir şekide, sizi inandırabilecek bir web sitesi oluşturabilirler… Ama bu sahte siteler aynı zamanda ne aradığınızı bilirseniz ölü eşyalar olabilecek kırmızı bayraklara da sahiptir.”

Bu proje eğitimli bir proje olduğu için herhangi bir risk oluşturmuyor.

COINDOO

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir