Ana Sayfa > Haber > Uzun Vade BTC, ETH, LTC ve EOS Analizi

Uzun Vade BTC, ETH, LTC ve EOS Analizi

En popüler kripto para birimlerinden bitcoin, litecoin, ethereum ve EOS incelemesi.

Geçen hafta ani yükselişlerin yaşandığı kripto para piyasasında kısa ve orta vadede düşüşler yaşanıyor olsa da uzun vadeli analizlerde grafikler farklı sonuçlar veriyor. Oldukça tahmin edilemez piyasalardan birisi olan kripto para piyasalarında yükseliş için belirli hedeflerin olduğu ise mutlaka değerlendirilmeli. 

Bitcoin (BTC) Uzun Vadeli Fiyat Analizi

Bitcoin’in değeri bu hafta içerisinde keskin bir yükseliş yaşadı. Kripto paranın, ayı piyasasındaki satış baskısından sonra yapılan düzenlemeler sonunda güçlü bir yukarı yönlü hareket başladı. Şimdi de pazara boğa piyasası hakim.

Piyasadaki olumsuz hava ile beraber Bitcoin’in fiyatı 6800$ seviyesinden 6200’lere kadar geriledi. 15 Temmuz tarihinde yukarı yönlü ufak bir hareket başladı ve bu hareketi günümüzdeki yükselişin başladığı hareket olarak görmek de mümkün.

16 Temmuz tarihinde olumlu hava güçlendi ve kripto paranın değeri 6800$ seviyesine kadar yükseldi. Daha sonrasında ise Bitcoin’in değeri 8000$ seviyelerini gördü. Bu trendin devam etmesi ve BTC üzerinde bir alım baskısı yaratması bekleniyor.

Bitcoin’in yukarı yönlü hareketinin devam etmesi olası ancak 7500$ ile 8000$ arasında bazı duraklar olabilir. Uzun vadede piyasaya olumlu bir hava hakim fakat yine de yatırımcıların doğru bir portföy yönetimine dikkat etmesi gerekiyor.

Ethereum Uzun Vadeli Fiyat Analizi

Geçen hafta Ethereum, Amerikan Doları karşısında önemli bir yükseliş elde etti. Ancak ondan önceki haftada ise büyük bir gerileme söz konusuydu. 11 – 14 Temmuz tarihleri arasında önemli hareketlenmeler oldu. Piyasa üzerindeki olumsuz hava ile beraber fiyat 28 Haziran’da en düşük seviyelere geriledi. Bu noktadan sonra ayı piyasası pazarın hareketini değiştirmeye çalıştı.

Ethereum, 500$ seviyesini geçmekte oldukça zorlanıyor. Önümüzdeki yaklaşık 2 aylık süreçte bu seviyede kalması bekleniyor. Bu da ayı trendinin hala devam edeceğini gösteriyor. Ancak 400$ seviyesinin altına düşmesi hiç kolay olmayacak. Ethereum fiyatının önümüzdeki günlerde yükselişe geçmesi için biraz daha zamanı var gibi görünüyor. Yatırımcılar uzun vadeli Ethereum yatırımları için hala önemli destek noktaları arıyor.

Litecoin Uzun Vadeli Fiyat Analizi

Bu hafta Litecoin, dolar karşısında önemli bir gelişme kaydetti. 15 Temmuz tarihine diğer birçok kripto para gibi Litecoin de küçük bir yükselme yaşadı. Litecoin’in değeri 16 ve 17 Temmuz tarihlerinde artış göstermeye devam etti. 18 Temmuz’dan sonra ise terse doğru bir dönüş yaşandı. Şu anda ise 78$ seviyesinde önemli bir destek noktası meydana geldi.

50 günlük SMA, 14 günlük SMA’in üzerinde yer alıyor. Stokastik osilatörler yükselerek 60’ın üzerine yerleşti ve kuzeydoğu yönlü bir hareket bekleniyor. Bu durum ihtiyatlı davranışların görülmeye başlandığı bir durum. Litecoin’in fiyatında kısa süreli bir yükseliş görülse de hala daha üzerinde bir büyük bir baskı var ve ayı piyasası önceki iki SMA’i aşmayı başaramadı.

Litecoin’de ayı piyasasının pazarı ele geçirebilmesi için daha da güçlenmesi gerekiyor. Uzun vadeli yatırımcılar, Litecoin yatırımlarında ihtiyatlı davranmaya devam edecek.

EOS Uzun Vadeli Fiyat Analizi

EOS, 15 – 17 Temmuz tarihleri arasında dolar karşısında bazı kazanımlar elde etti. Ancak bu kazanımlar mevcut ayı trendi üzerinde büyük bir etki yaratmadı. 18 Temmuz tarihinden günümüze kadar ise çok yavaş bir şekilde geri çekilme yaşandı.

Ayı piyasası, EOS fiyatını 14 günlük SMA trendinin üzerine çıkaramadı. 50 günlük SMA’in 14 günlük ortalamanın üzerinde olması nedeniyle düşük yönlü hareketin devam etmesi bekleniyor.

Stokastik osilatörler 60 seviyesine ilerlese de şu anda düşüşe geçmiş görünüyor. Bu da yeni pozisyonlara girenlerin dikkatli olması gerektiğini gösteriyor. 6$ seviyesinin aşılması ile beraber boğa piyasası önemli bir momentum kazandı. 10$ seviyelerinde yaşanacak ani bir kırılma, ayı piyasasının yeniden kontrolü ele geçirmesine neden olabilir. Bir süre daha yatırımcıların ciddi alım emirleri vermeden önce tedbirli davranması gerekiyor.

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir