Ana Sayfa > Haber > Sonny Singh Fiyatların Mutlaka Yükseleceğini Düşünüyor

Sonny Singh Fiyatların Mutlaka Yükseleceğini Düşünüyor

Bitcoin haberleri - ICO Nedir

Bitcoin ve Bitcoin Cash kripto para birimlerinin alım satımlarında 2011 yılından bu yana sektörün önde gelen borsalarından biri olmayı başaran BitPay’in CCO’su Sonny Singh Bitcoin, ICO’lar, Bitcoin ETF’si, diğer borsa ürünleri ve altcoin’ler hakkındaki düşüncelerini Bloomberg televizyonunda katıldığı bir programda paylaştı. Bloomberg televizyonundan Emily Chang’in sorularını yanıtlayan CCO Bitcoin ve ICO’lar hakkında ilginç açıklamalarda bulundu.

Son dönemde kripto para dünyasında cevabı en çok merak edilen soru ayı piyasasının ne zaman sona ereceği. İnsanlar artık bir şekilde aylardır devam eden değer kayıplarının durmasını istiyorlar. Birçok insan reddit başta olmak üzere sosyal medya kanallarında bu konuyu konuşuyor. Bazıları bu gidişatın sıfır noktasına kadar gideceğini söylerken bazıları geçen yıl olduğu gibi ekim ayının ikinci haftasından itibaren sert bir çıkış bekliyorlar.

Bu soruya Sonny Singh üstü kapalı cevap vermeyi tercih etse de gelecek hakkında umutlu konuştu. Şu anda fiyatların hangi yönde seyredeceğini bilmenin güç olduğunu söyleyen CCO her tarafta spekülasyonlar yapıldığını ve kripto para camiasında birçok insanın gereksiz paranoyaya sürüklendiğini ima etti.

“Her fiyat dalgalanmasında, hemen herkesin aklına birilerinin bu işte parmağı olduğu geliyor. Bazıları büyük şirketlerin yeni ticaret oyunları yaptığından şüpheleniyor. Ancak bunlar öyle sanıyorum ki seneye ortadan kalkacaktır. Seneye Goldman gibi dev şirketlerin kripto ticareti yapmaya başladığını, Fidelity’nin Bitcoin ürünleri sunmaya başladığını, Square’in Bitcoin işlemlerine başladığını ve BlackRock’ın Bitcoin ETF’si sattığını görebiliriz. Bunlar olduğunda kripto dünyasının adaptasyonu artacaktır ve fiyatlar tekrar eski haline gelecektir. Ancak bunlar olana kadar söylenen her şey dedikodudan ibaret olacak.”

ICO Projeleri için Diriliş 10.000 Doları Bekliyor

Ardından Singh son dönemde neredeyse dayanma limitleri zorlanan ICO’ların geleceği hakkındaki soruya şu şekilde cevap verdi:

“Geçen yıl Binance ya da Bittrex gibi borsalarda listelenen bazı ICO’lar market hacmini 100 milyon dolar ya da bazen 1 milyar dolar artırabiliyordu. Binance’da listelenen bazı projelerin 5 ya da 10 kat değerleniyor olmaları normal karşılanıyordu. Gerçekten çok güçlü bir etkisi oluyordu. Ancak ICO’lar içim akışkanlık her şey. Bitcoin’in fiyatı düşmeye başladığı andan itibaren ICO’lar unutulmaya başlandı ve yatırımcılar bu alandan uzaklaştılar. İnsanlar hala Bitcoin ve diğer altcoin’lerin ticaretini yapıyor olsalar da altı ay önceki ilgiyi görmek imkansız. Bitcoin tekrar 10.000 dolara çıkana kadar ICO’ların başı beladan kurtulmayacaktır.”

Daha sonra Emily, Rusya, Hindistan ve Çin’den gelen mesafeli yaklaşıma karşın Bitcoin küresel bir model oluşturabilir mi diye sordu. CCO bu soruyu şöyle yanıtladı:

“Aslında bunlar kalan son üçlü diyebilirim. Çin, Rusya ve Hindistan başından beri Bitcoin’e karşı tavır sergilediler. İlk Hindistan biraz suları eritir gibi oldu. Ardından Çin ve Rusya da ilgilerini artırdı. Hindistan’ın önümüzdeki yıl daha açık bir tavır takınacağını düşünüyorum. Çin ve Rusya’nın ne yapacaklarını kestirebilmek imkansız. Hindistan’ınkinden çok daha farklı yönetim biçimleri var. Ne zaman piyasaya açılacaklarını tahmin etmek mümkün değil. Ayrıca Çin, Bitcoin piyasasının en büyük kontrol mekanizması.”

Altcoin’lerin Sonu Bitcoin Gibi Olmayacak

Son olarak Emily, CCO’ya BitPay’de işlerin nasıl gittiğini sordu:

“Biz hiçbir zaman aşırı karlar elde etmek için uğraşmadık. Bizim için işler harika gidiyor. Daha fazla insana istihdam sağlayabiliyoruz. Dünya çapında çok değerli markalarla çalışıyoruz. Kimse ilişkileri askıya almıyor. Herkes son sürat çalışıyor. Piyasa hakkında söylemek istediğim son bir şey, altcoin’ler eskisi gibi olamayacaklar. Fidelity, BlackRock gibi dev borsalar sadece Bitcoin ürünleri çıkaracaklar. Tüm bu ürünler tekrar devreye girdiklerinde Bitcoin tekrar zirve yapacak. Diğer altcoin’lere neler olacağını bilemiyorum. Bitcoin hala piyasanın lideri”

Bu yorumların altcoin’leri biraz abartılı bir şekilde küçümsediğini görmek mümkün. Hele bir de BitPay’in sadece Bitcoin ve Bitcoin Cash ticareti yaptığını düşünecek olursak insanın aklına soru işaretleri gelmiyor değil. Bitcoin’in piyasanın lideri olduğu tartışma götürmez ancak altcoin’lere ve ICO’lara neler olacağını zamanla göreceğiz.

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir