Ana Sayfa > Haber > Sony, PSN’e Kripto Para Desteği Getirebilir

Sony, PSN’e Kripto Para Desteği Getirebilir

Sony PSN'de kripto para ödeme yöntemi kullanabilir.

Uluslararası elektronik ve eğlence devi Sony, PlayStation 4 üzerinden PlayStation Network ile kripto para kullanarak oyun satımını sağlayan bir blockchain teknolojisi ile ilgili patent başvurusunda bulundu.

Sony bugün birçok teknolojik evrimin kaynağında yer alıyor ve bunlardan birisi de PlayStation’ın kendisi. Xperia telefonlar, tüm dünyada efsane haline gelmiş Walkman bu teknolojiler arasında yer alıyor. Her daim teknolojinin öncülerinden birisi olan Sony’nin patent başvurusu hakkındaki haberler hızla yayılıyor.

Playstation 3 ve Playstation Network kullanıcılara dijital olarak oyun alma, oynama gibi hizmetler sunuyor. Blockchain sisteminde yer alacak olan Dijital Haklar Yönetimi, Playstation Network’ün oyun satın alımı için transferi doğrulama ve sahiplik kazandırma sağlayacak. Sony bu şekilde oyunların legal kopyalar olduğunu anlayacak ve oyunu satın alacak oyuncuya lisanslayacak. Patent hala daha başvuru aşamasında ancak kısa sürede internet üzerinden oynanan oyunlarda bu durum yaygınlaşabilir.

CryptoDaily

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir