Ana Sayfa > Haber > Sosyal Ticaret Gelecekte Nasıl Bir Yol İzleyecek?

Sosyal Ticaret Gelecekte Nasıl Bir Yol İzleyecek?

Sosyal Ticaret Gelecekte Nasıl Bir Yol İzleyecek?

Günümüzde insanlar birbiriyle etkileşime girebilmek için artık İnternet aracılığı ile Facebook, Twitter, Skype ve Reddit gibi sosyal etkileşim sitelerini kullanılıyor. Eski dönemlere göre büyük bir devrim aslında bu. Tam olarak buradan yola çıkan uzmanlar sosyal ticareti de kripto para birimi ve geleneksel piyasa ticareti için bir sonraki adım olarak değerlendiriyorlar.

Bu aşamada sosyal medyanın etkisi oldukça önemli ve bu önemli olay günümüzde de ciddi anlamda iyi bir şekilde değerlendiriliyor. Burada artık insanlar birbirlerinin hayatlarında önemli olan her şeye şahit oluyorlar. Aynı zamanda sosyal medya kanalları finans endüstrisi de dahil olmak üzeri birçok endüstri üzerinde önemli etkilere sahip. Bunun en güzel örneği ise kitle fonlama projeleri diyebiliriz.

Geleceğin Önemli Bir Parçası Sosyal Ticaret Olacak

Artık sosyal medya ticarete dönüşmeye başlıyor ve bu bir sonraki dönem için çok önemli bir şey olabilir. Açıkçası ticaret daha fazla sosyal bir alana girdi ve bunun önünü açan da kısmen kripto para birimleri oldu. Çünkü önceden Forex ve hisse senedi alım satım işlemleri her kesime erişememişti. Sadece ciddi derecede yüksek hacimli yatırımcılar ve yüksek maddiyata sahip profesyonel gruplar ticarette pay sahibi olabiliyorlardı. Artık ticaret alanına herkes dahil olabiliyor ve bunun yolunu açan ise Bitcoin oldu. Bitcoin ile başlayan bu serüvene diğer kripto para birimlerinin de eklenmesiyle herkes piyasada söz sahibi olabiliyor. Bununla birlikte yeni yatırımcıların eğitilmesi için ise kaynak sıkıntısı da bulunmuyor.

Arkadaşlarla Ticaret Yapabilme

Sosyal ticaret sayesinde insanlar artık kendileriyle benzer düşüncelere sahip insanlarla tanışabiliyor ve ticaret yapabiliyorlar. Mevcut piyasa koşullarını tartışabiliyorlar, fikir alışverişinde bulunuyorlar. Bunun için zaten birçok sosyal ticaret imkanı sunan platform bulunuyor ve bu platformlar gün geçtikçe daha çok rağbet görüyor. Örnek verecek olursak eToro, Xsocial, GetBux, NAGA TRADER ve Zulu Trade gibi adresler var. Üstelik her birinin kendine has üstün yönlerinde bulunuyor.

Zulu Trade dünya çapında 50’den fazla komisyoncuya sahip ve canlı sohbet seçeneği de bulunuyor. Bu yönden çok aktif ve özel bir platform. Ana sayfasında ise kullanıcılarını bilgilendirmek için stratejiler, yüzdeler ve mevcut işlemler gibi bilgiler bulunuyor. Zulu Trade sitesinde Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash ve Ripple ile ödeme yapmak ve almak mümkün.

GetBux ise hisse senetleri, endeksler ve para birimleriyle ilgili ticarette aktif ve herkes için ticaret parolasını benimsemiş bir adres. Kullanıcılar fonlarını riske atmadan önce bir demo ticaret hesabıyla başlayabiliyorlar.

NAGA TRADER, 700’ün üzerinde araç gereç sunan bir platform ve bu özelliği ile en büyük sosyal ticaret platformu olmayı başarıyor. Bitcoin, Litecoin ve ERC20 uyumlu jetonlar gibi birçok kripto para birimini kabul ediyor. Oldukça güçlü bir AL entegrasyonuna sahip. NAGA TRADER’da GetBux gibi kullanıcılarının bir demo hesabıyla başlamasına olanak tanıyor. Aynı zamanda sayfasını en güncel gelişmelerle zinde tutmayı başarıyor.

bitcoinist

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir