Ana Sayfa > Haber > Squire’ın Yeni Nesil ASIC Yongalarını Samsung Üretecek

Squire’ın Yeni Nesil ASIC Yongalarını Samsung Üretecek

Samsung Madencilik Alanında Büyük Bir Adım Attı

Bu hafta Squire Mining firması yeni nesil 10 nm ASIC yongalarını Samsung Electronics ile birlikte üretileceğini duyurdu. Güney Koreli üretici ile beraber SquireGaonchips FPGA prototipini 30 Eylül tarihinde tamamlamayı planlıyor.

Salı günü Squire Mining, Güney Asya’dan Gaonchips  ve Samsung Electronics ile işbirliği yapacağını duyurdu. Kanada merkezli Squire’ın yeni ASIC yongaları 10nm üretim teknolojisi ile üretilecek. Squire’ın yarı iletken tasarımında Gaonchips kullanılacak ve yongalar Güney Kore’de üretilecek.

Son zamanlarda Squire kripto para dünyasında birçok atılım yaptı. Ağustos ayında Blockchain firması ve madencilik yapan Coingeek, Squire’ın 10nm yongalarını kullanacağını açıkladı. Samsung 2018 yılında gizli bir şekilde ASIC madencilik endüstrisine girdi. Şirket, Innosilicon gibi madencilik donanımı geliştiren birçok firmaya yonga üretti. Halong Miners, bu yıl Samsung’un 10 nm yongalarını kullanacağını açıkladı. Globalfoundries’ın gelecek nesil 7nm yarı iletken üretimini iptal ettiğini duyurması ile beraber Samsung ve TSMC bu alanda kalan yegane markalar oldu.

Üretimde Lider Samsung

İki üretici de bu sene ASIC yonga üretiminden rekor gelir elde etti. Geçtiğimiz günlerde Ebang, E-11 serisinde 10nm çip kullanacağını açıkladı. Ancak Ebang, Canaan ve diğer birkaç üretici kullandıkları 10nm yongaları kimlerin ürettiğini açıklamadı. Bu hafta başında Bitmain temsilcisi, BM1391 ASIC 7nm yonganın TSMC tarafından yapıldığını açıkladı. Güney Koreli üretici ise bu sene Intel’i de geçerek dünyanın en büyük yonga üreticisi oldu. Kendi Exynos işlemcilerinin yanı sıra RAM ve SSDler için birçok yonga üreten Güney Kore devi bu alandaki yetkinliğini madencilik sektöründe de ciddi anlamda kullanacak gibi gözüküyor. Güney Kore’nin madencilik ve kripto para ile ilgili farklı yaptırım düşünceleri olsa da teknoloji üreticilerinin bu alanda varlık göstermeye sıcak bakması kripto paraların

Bitcoin

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir