Ana Sayfa > Haber > Stellar Başarısını Devam Ettirmek için Önemli Projeler Hazırlıyor

Stellar Başarısını Devam Ettirmek için Önemli Projeler Hazırlıyor

Stellar Lumens (XML) her geçen gün biraz daha büyüyor.

Stellar Lumens (XLM), kripto para dünyasında yaşanan erozyona önemli ölçüde karşı koymaya çalışıyor. Kripto para birimlerinde önemli düşüşler elde edilirken XLM kendi pozisyonunu korumaya devam ediyor. Piyasada yaşanan dalgalanma nedeniyle kripto para yatırımcıları ve geliştiricileri zor günler geçiriyor. Kripto para birimi XLM ise yaşanan bu durumdan olabildiğince az hasarla çıkmak istiyor. 

Stellar’ın Geleceği Parlak Görünüyor

XML geliştirici ekibi, yeni iş birlikleri ile beraber yukarı yönlü hareketi devam ettirmeye çalışıyor. Stellar’ın bu çabaları karşılıksız kalmıyor. XLM, piyasa hacmi olarak Litecoin’i geçerek dünyanın en değerli altıncı kripto parası haline geldi. Bu iş akışı ile beraber platform aynı zamanda kripto para ekosisteminde en popüler bankacılık çözümü olma yönünde önemli adımlar atıyor. Uluslararası transferleri, hızlı ve düşük maliyetle gerçekleştirmek kripto paraların en büyük hayali. Bu hayale Lumens de sahip ve bunu başardığında daha da stabil bir kripto para haline gelecek. Ancak Lumens’in bu alanda kendini kanıtlaması için finansal kuruluşların desteğine ihtiyacı var. 

Stellar ile Stripe’ın ilişkisi dört yıldan daha önceye dayanıyor. Her iki isim de blockchain dünyasının önde gelen partnerlerinden ikisi. Stripe’ın elinde yaklaşık olarak 2 milyardan fazla Lumes bulunuyor. Bu da şirketi ekosistemde önemli bir yere getiriyor. Bitcoin’in transfer maliyetlerinin giderek artması, sürekli yeni işbirliklerine giren Stellar’a başka bir avantaj da sağlıyor. Her ne kadar kripto para dünyasının altın çocuğu Bitcoin olsa da özellikle kendine özgü geliştirmeler yapan ve piyasadaki mevcut sorunlara göre şekillenen geliştirmelerin gelecekte ciddi büyümeler kaydetmesi mümkün gözüküyor. 

IBM ve StableCoin Projesi

IBM, uzun zamandır Stellar’ın en önemli partnerleri arasında yer alıyor. Şirket Amerikan Doları’na sabitlenmiş değere sahip bir kripto para geliştirmek için Stellar Blockchain platformunu kullanıyor. IBM’in bu kripto parası StableCoin adıyla biliniyor. Bilgisayar devi ayrıca uluslararası para transferlerine yardımcı olmak için 9 Stellar düğümünü elinde bulunduruyor. Stellar ve IBM aynı zamanda karbon kredisi ekonomisi daha kolay kullanılabilir hale getirmek için Stellar blockchaini üzerinde çalışıyor. Verde Token, blockchain üzerinden karbon kredilerinin izlenmesini ticaretini daha kolay hale getirmeyi hedefliyor. Şirket ayrıca Stellar blockchaini ile beraber karbon kredisi pazarının trendlerini de yakından takip etme şansını elde edecek. 

XML’de Bugün

XLM Haftalık Grafik

24.08.2018 İtibariyle;

1 XLM: 0,216589$
1 XLM: 0,00003311 BTC

Piyasa Değeri: 4.066.011.324$
Piyasadaki Arzı: 18.772.934.541 XLM
24 saatlik işlem hacmi: 7.725.847$

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir