Ana Sayfa > Haber > Tayland, Kripto Paraları Dijital Varlıklar Olarak Kabul Etmeye Başladı

Tayland, Kripto Paraları Dijital Varlıklar Olarak Kabul Etmeye Başladı

Bu yıl Tayland kripto para konusunda en aktif ülkelerden bir tanesi. Şubat ayında Tayland Bankası, bankaların kripto para satmasını ya da kripto paraya yatırım yapmasını yasaklamıştı.

Bu yıl Tayland kripto para konusunda en aktif ülkelerden bir tanesi. Şubat ayında Tayland Bankası, bankaların kripto para satmasını ya da kripto paraya yatırım yapmasını yasaklamıştı. Ayrıca kripto para almak isteyenlere verilen kredilerde kesilmişti.

Finansal kuruluşların kripto para konusunda danışmanlık hizmeti veremeyeceği duyurulmuştu. Ülkenin Ekonomi Bakanı yaptığı açıklamada bunun kripto paraları yasaklamadıklarını kripto para uygulamalarının yaklaşık bir ay içerisinde netleşeyeceğini duyurmuştu. Bakan bu uygulamanın vergi kaçırma, suça bulaşma, kara para aklama ya da diğer illegal durumlarda kripto paraların kullanılmaması için gerekli olduğunu dile getirmişti.

Yürürlüğe giren kanun 100 alt bölümden oluşuyor. Bu kanuna göre artık kripto paralar ülkede dijital varlıklar olarak kabul ediliyor. Kripto para platformlarının 90 gün içerisinde Securtiy Exchange Commission’a başvurması gerekiyor. Gereklilikleri yerine getirmeyenlere ise katı yaptırımlar uygulanacak. Gerekli izinleri almayanlar yapılan dijital transferin iki katı ya da minimum 70.000 TL para cezasına çarptıracak. Ayrıca iki yıla kadar hapis cezası da verilebilecek.

Bitcoinist

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir