Ana Sayfa > Haber > Taylor’ın 1.5 Milyon Dolar Değerindeki Cüzdanları Hacklendi

Taylor’ın 1.5 Milyon Dolar Değerindeki Cüzdanları Hacklendi

Taylor'ın 1.5 Milyon Dolar Değerindeki Bütün Cüzdanları Hacklendi

Ticaret uygulaması geliştiren bir kripto döviz kurumu olan Taylor, 22 Mayıs’ta yaptığı açıklamada, kendi TAY tokeninin toplam arzının % 7’sine ilave olarak 2.500’den fazla ETH’nin veya yaklaşık 1,5 milyon ABD dolarının hacklendiğini açıkladı.

Resmi açıklamaya göre kalan tek token, Kurucular ve Danışmanların havuzunda erişilemez statüde olanlar. Taylor’un kurucu ortağı ve CEO’su Fabios Seixas bu soygunla alakalı Cumartesi günü şunları söyledi:

“Bu soydun projeyi tehlikeye atmanın yanında projeyi tamamen durdurmaya çalıştı. Neredeyse tüm fonlarımız çalındı. Şu an sadece 25.000 dolar var. Dürüst olmak gerekirse bu miktar bu ayın faturalarını bile ödeyemiyor. Bu olay bizi durdurmaya, geri adım atmaya ve gelecekte olacakları düşünmeye zorladı.”

“Yeni bir token çıkarmamız gerekeceğinden, satılmamış 2 milyonluk Tay tokenın bir kısmını özel olarak ya da kamuya satmamız gerekecek. Zaten tüm sistemlere ve akıllı sözleşmelere sahibiz. Bunun için özel bir satış gerçekleştirirsek daha kolay olur. Bu sayede kesintisiz bir şekilde çalışmaya devam ederiz.”

Ekip ise hala soygunu tartışıyor. Hırsızlar, tek bir cüzdanda, birden fazla kaynaktan para biriktirdikten sonra, CypheriumChain’in parasının bittiği daha büyük bir hesaba aktarmış.

Taylor 2018 başlarında token satışından 1 milyon dolarlık bir artış yaşamıştı. Şirket “büyük borsaları izleyeren ve yatırım fırsatlarını bulmak için teknik analizler yapan bir akıllı kripto para birimi ticaret asistanı” geliştiriyor.

coinjournal

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir