Ana Sayfa > Haber > Telegram Kripto Para Arzını İptal Etti

Telegram Kripto Para Arzını İptal Etti

Telegram Kripto Para Arzını İptal Etti

Telegram’ın rekor kırması beklenen kripto para arzını bekleyen kullanıcılara büyük şok geldi. Arz gerçekleşecek ancak ilk başta bu arz halka yapılmayacak.

Londra merkezli popüler mesajlaşma uygulaması Telegram dijital para arzı gerçekleştireceğini duyurmuştu. Telegram Group Inc. tarafından gerçekleştirilecek olan bu arz 1.7 milyar$ değerinde. Ancak bu arz ilk başta sadece şirket tarafından seçilmiş olan özel yatırımcılara yapılacak.

Bu grubun seçiminin nasıl yapıldığı da paylaşıldı. Telegram Group Inc. çalışanının sızdırdığı bilgilere göre bu yatırımcıların sayısı 200’den az. Arza sadece net geliri 1 milyon$’ın üzerindeki özel yatırımcılar dahil olabilecek. Telegram’ın Rus kurucuları devrim yaratacak yeni bir yöntem üzerinde çalıştıklarını ve bu yöntemin dağınık ekonominin Visa ve Mastercard’ı gibi olacağını belirtti. Şirket büyük bir ihtimalle dijital ödeme platformu oluşturarak rakiplerinden öne çıkacak. Bu uzun zamandır Bitcoin ve diğer kripto paraların yapmak istediği ancak bir türlü yapamadığı bir şey.

Telegram Open Network adı verilen proje için 1.7 milyar$ harcanacağı belirtiliyor. Bu dünya çapında 200 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Telegram’ın operasyonlarını önemli ölçüde genişleteceği anlamına geliyor. Telegram Group Inc. henüz bu iptal ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

Bitcoinist

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir