Ana Sayfa > Haber > Telekom Devi Huawei Yeni Bir Blockchain Platformu Duyurdu

Telekom Devi Huawei Yeni Bir Blockchain Platformu Duyurdu

Huawei, Tencent ve JD yeni bir Blockchain için bir araya geldi.

Çin’in telekomünikasyon devi Huawei, 17 Nisan tarihinde Shenzhen’de düzenlediği konferansta Hyperledger destekli bir Blockchain teknolojisi geliştirdiğini açıkladı.

Şirket Hyperledger ile beraber duyurduğu Caliper projesinden bir ay sonra gelen açıklamada Blockchain-as-a-Service [BaaS] ortaya çıktı. Bu proje Blockchain servisi olarak hizmet verecek.

2015 yılında Hyperledger, Linux Foundation tarafından duyurulan açık kaynaklı bir Blockchain uygulaması. Hyperledger’ın duyurulmasından bu yana 100’den fazla büyük şirket çeşitli ortaklıklar ve sponsorluklarla büyüyen platforma bir de Huawei destek verecek. Huawei tarafından geliştirilen Blockchain servisi akıllı kontratlara odaklanacak.  Yapılan açıklamaya göre geliştirilen platform yüksek performanslı, yüksek erişilebilirliğe sahip ve üst düzey güvenlikli blockchain teknolojisini şirketlere ve geliştiricilere sunacak. Şirket bu teknoloji ile beraber büyük şirketlerin ve geliştiricilerin Huawei bulut servisini kullanarak daha az masraflı projeler geliştirebileceklerini açıkladı.

Huawei, Tencent ve JD İşbirliği

Huawei, Blockchain teknolojilerinde Çin’in diğer teknoloji devleri Tencent ve JD.com ile olan rekabetini üst seviyeye taşımak için önemli adımlar atıyor. 2017 yılının Mayıs ayında duyurulan Caliper’in ilk gününden beri Hyperledger’a sponsorluk yapan Huawei ile beraber Çin’in internet devi Baidu’da Hyperledger’a destek veriyor. 2017 yılının Ekim ayından beri Hyperledger’a destek veren Baidu, bu ayın başından bu yana kendi Blockchain tabanlı görsel hakları platformunu geliştiriyor.

Cointelegraph

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir