Ana Sayfa > Haber > Tether’ın 250 Milyon Dolarlık Yeni Token Çıkarması Piyasaya Umut Oldu

Tether’ın 250 Milyon Dolarlık Yeni Token Çıkarması Piyasaya Umut Oldu

Tether'ın 250 Milyon Dolarlık Yeni token Çıkarması Piyasaya Umut Oldu

Tether, 250 milyon yeni tokenı kripto piyasalarına sürdü. Tether bu hamlesiyle umudunu kaybedenler için yeni bir umut doğurdu ve pazarın hala yaşam belirtisi gösterdiğini vurguladı.

USDT resmi olarak 250 milyon yeni tokenı piyasaya sürerek, toplam piyasa hacmini 250 milyon dolar civarında artırdı. Tether’ın bu hamlesi, Boston Üniversitesi Maliye Bölümü akademisyenlerinden John Griffin ve Amin Shams tarafından da değerlendirildi. Akademisyenlerin yaptığı değerlendirmeye göre Tether’ın bu tokenları piyasaya sürmesiyle, Bitcoin’de yaşanan fiyat hareketliliğinin doğrudan bir bağlantısı bulunuyor.

Tether’in Yeni Tokenlarının Piyasaya Sürülmesi Bitcoin’e Yarayabilir

Yeni USDT tokenlarının piyasaya sürülmesinin, Bitcoin’de fiyat hareketliliğine neden olması ve etkin bir şekilde manipüle edebileceğine dair endişeler de oldukça fazla. Bununla birlikte, eski bir FBI sorumlusunun yürüttüğü bir soruşturma sayesinde ortaya çıkan, Tether’ın 2.55 milyar dolar değerinde banka mevduatı bulunduğu iddiası da bu endişeleri oldukça güçlü şekilde destekliyor.

Tabi bu haberi olumlu olarak gören bir kitle de mevcut. Litecoin’in kurucusu Charlie Lee, yeni USDT tokenlarının piyasada “fiyat artışlarının öncüsü” olduğunu belirtti.

Tether’in piyasalar için oldukça önemli olan bu hamlesiyle birlikte, Tether’in piyasa hacmi gözle görülür bir büyüme yaşadı. CoinmarketCap’ın yayınladığı verilere göre USDT, Tron’u geçerek ilk 10 kripto para arasına girmeyi başardı.

Tether’in kendi web sitesinde yayınladığı bir rapora göre, banka rezervlerindeki mevduatı piyasaya sürmeye hazır ve bu para tokenlaştırılmamış bir şekilde bekliyor. Eğer USDT bu parayı bir gün piyasaya sürmeye karar verirse, ortaya çıkacak gelişim ve büyüme, piyasa değerinin yaklaşık 4 milyar dolar civarlarına ulaşmasını sağlar. Bu şekilde USDT, listede kendine IOTA’nın önünde 9. sırada yer bulabilir.

Tether’in yayınladığı bu rapor yine de bazı analizcileri tatmin edecek düzeyde değil gibi görünüyor. Analizciler bu rapordan sonra bile Tether’ın olması gerektiği gibi sıkı bir denetimden geçmediğini iddia ediyor. Analizcilerin bu iddiasının kaynağı ise, firmanın hala sıkı ve ciddi bir denetim raporuna sahip olmaması USDT bu denetim raporunu yayınlamak için Friedman LLP ile anlaşmıştı fakat rapor yayınlanmadan yollarını ayırmışlardı. Bu konuda, iki taraftan da çok tatmin edici açıklamalar yapılmamıştı.

Tether’in piyasaya süreceği yeni tokenlar, kripto para piyasasına yeni para akışı olacağının net bir şekilde kanıtı. Bu tokenların piyasaya sürülmesi, bunların hemen alım satım yapılacağı anlamına gelmiyor. Piyasaya sürenlerin bu tokenları ne kadar süre alım satım yapmadan ellerinde tutar bunu bilemeyiz. Ama bu süre içerisinde Bitcoin yukarı doğru bir ivme kazanarak, yükselişe geçecek demektir. USDT daha önce de yeni token piyasaya sürmüştü. En son 28 Mayıs’ta 250 milyon değerinde token çıkaran Tether’in bu hamlesi sonrası Bitcoin fiyatlarında bir artış yaşanmıştı. Tabi bu yükseliş kısa süreli olmuştu. Bu yükselişi takiben Bitcoin, sonraki haftalarda 2300 dolardan daha fazla bir kayıp yaşamıştı.

coininsider

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir