Ana Sayfa > Haber > Thomas Lee, Bitcoin Öngörüsünün Neden Yanlış Çıktığını Açıkladı

Thomas Lee, Bitcoin Öngörüsünün Neden Yanlış Çıktığını Açıkladı

Thomas Lee Bitcoin Öngörüsünün Yanlış Çıktığını Açıkladı

Geçtiğimiz hafta düzenlenen Consensus 2018 konferansında konuşan, Fundstrat Global Advisors’ın kurucu ortağı Thomas Lee, konuşmasında Bitcoin tahmininin yanlış olduğunu kabul etti. 18 Mayıs’taki kripto sektörünün hala “geleneksel finansal kuruluşlar içerisinde büyük ölçüde iç direnç ve engellerle karşılaştığını” iddia etti. 

Thomas Lee, 7 Mayıs’ta bir Bitcoin öngörüsünde bulunmuştu. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin önceki yıllardaki gibi hareket edeceğini düşündüğünü söylemişti.

Lee, 18 Mayıs Consensus 2018’de kripto pazarının %10’a varan oranda değer kaybettiğini doğruladı. Kripto endüstrisinin kurumsal firmalar ve bankalardan destek gerektiğini, bu destek ve düzenleyici bir açıklıkla ilerleme hızı gerektiğini vurguladı.

Kripto sektörünün hala geleneksel finans kuruluşları içinde önemli bir iç direnç gösterdiğini ve birçok engelle karşı karşıya olduğunu belirtti. Buna rağmen sektöre artan katılımın bir kısmının finans kuruluşları olmasının cesaret verici olduğunu belirtti.

Mayıs ayı başlarında Lee Bitcoinin 39.000 dolar değerini göreceğini düşündüğünü belirtmişti.

Cointelegraph

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir