Ana Sayfa > Haber > Todd Gordon: Bitcoin 2018’in Sonunda 10.000 Dolar Olacak

Todd Gordon: Bitcoin 2018’in Sonunda 10.000 Dolar Olacak

Todd Gordon: Bitcoin 2018'in Sonunda 10.000 Dolar Olacak

TradingAnalysis.com’un kurucusu Todd Gordon, 22 Haziran Cuma günü CNBC’de konuk olduğu bir programda, Bitcoin ile ilgili  dikkat çeken tahminlerde bulundu. Gordon, 2019 yılına kadar olan önümüzdeki süreçte, Bitcoin’in ilk olarak büyük bir düşüşle 4.000 dolar seviyelerini göreceğini, daha sonra ciddi bir artış yaşayarak 10.000 doların üzerinde bir değere çıkacağını düşündüğünü belirti.

CNBC’ye konuşan Gordon, Bitcoin ile ilgili ciddi tahminlerde bulundu. Bitcoin’in bu yılın sonuna kadar oldukça hareketli günler geçireceğini belirten Gordon, düşüşün bir süre daha devam edeceğini ve en son 4.000 dolar seviyelerini göreceğini düşünüyor. Daha sonra bu yıl sonlarında tekrar yükselişe geçecek Bitcoin’in yıl sonu 10.000 dolar seviyelerin göreceğini belirtiyor. Yaptığı bu tahminleri piyasanın mevcut durumuna dayandıran Gordon, piyasanın gayet iyi ve dinamik bir süreçte olduğunu ve Bitcoin’in çok yüksek seviyelerden 6.000 dolar seviyelerine düşmesinin çok kaygı verici bir durum olmadığını belirtti. Bitcoin’in sektörde büyüyen bir hacme sahip olması ve 2015’ten bu yana, bu büyümenin git gide artması, kripto para biriminin sahip olduğu en önemli avantaj olduğunu belirtti. Gordon, Bitcoin’in son aylarda yaşadığı düşüşün, sahip olduğu bu avantajın yanında çok kayda değer olmadığını düşünüyor.

Bitcoin Alarak Zarar Etmenin Önemi Büyük Olmaz

Son aylarda Bitcoin’in yaşadığı düşüşlerin ortalama %17 seviyelerinde olduğunu aktaran Gordon, bu oranın yıllar içerisinde Bitcoin’in gördüğü önemli düşüşlerden biri olduğunu belirtti. Gordon, anlık düşüşleri baz aldığımızda Bitcoin’de ortaya çıkan gerilemelerin yüzde 20, yüzde 30 ve hatta yüzde 40’ları gördüğünü hatırlatarak şunları söyledi:

“Bitcoin’den zarar etmenin boyutu çok önemli değildir. Örneğin; ben Bitcoin’den yüzde 30 zarar etsem, bu genel anlamda büyük bir kayıp sayılmaz. Çünkü o zararı Bitcoin’le iki hafta içerisinde telafi edebilirim.”

Piyasayı ciddi anlamda etkileyen teknik gelişmelerle ilgili de yorumlarda bulunan Gordon, bu teknik gelişmelerin piyasayı önemli ölçüde etkilediğinin altını çizdi. Gordon’a göre mevcut teknik yapılar ve içinde bulunduğumuz piyasa durumuna göre önümüzdeki süreçlerde olumlu gelişmeler görmemiz mümkün.

TradingAnalysis.com sitesi piyasayla ilgili çeşitli analizler ve yatırımcılar için alım satım önerilerinde bulunuyor. Bununla birlikte farklı piyasa analizlerinde de bulunan site, ham petrol piyasaları hakkında da bazı yorumlarda bulunuyor. Gordon kendi sitesinde, 2015 yılı Kasım ayında ham petrolün 41 dolar olduğu dönemlerde, fiyatlarda yaklaşık yüzde 50’lik bir düşüş olduğunu belirtti. Daha önce de ham petrol fiyatının 26 dolar seviyelerine düşeceği tahmininde bulunmuştu. Bu tahminden birkaç ay sonra petrol fiyatı 20.05 dolar seviyelerine düşmüştü.

TradingAnalysis.com dışında, Bitcoin fiyatlarıyla ilgili olumlu görüşlere sahip olan bir diğer analiz firması ise Trefis. Trefis, Bitcoin’in bu yılın sonlarına doğru 12.500 dolar seviyelerine kadar çıkacağını düşünüyor. Firma bu tahminine gerekçe olarak ise, Bitcoin’in sahip olduğu piyasadaki arz-talep ilişkisinin oldukça pozitif olmasını gösteriyor.

Yine dünyaca ünlü Wall Street analistlerinden biri olan Spencer Bogart’da Bitcoin’in yıl sonuna kadar yükselerek, 10.000 dolar seviyelerini göreceği tahminde bulunmuştu.

cointelegraph

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir