Ana Sayfa > Haber > TokenPay, Almanya Bankasını Aldı

TokenPay, Almanya Bankasını Aldı

token Pay WEG Bank AG’yi satın aldı.

Verge için oldukça önemli bir bağış yapan TokenPay, Münih merkezli WEG Bank AG’yi satın aldı. Bu satın alımın ardından Litecoin ve Verge’ün yen bir işbirliği yapacağızı söylentileri hemen yayıldı.

TokenPay’in açıklamasına göre anlaşma tamamlandı, hisseler transfer edildi ve herşey yolunda ilerliyor. WEG Bank, TokenPay Swiss AG’ye resmi transferi yaptı ve özsermaye’nin %9.9’unun karşılığı olan sertifikaları verdi. %80.1’lik hisselerin ise kanunlardan geçerek onaylanması gerekiyor.

Bu haberler tam da Verge’ün işbirliği konusunda ne kadar agresif olduğunun haberlerinin yayılmasından sonra ortaya çıktı. Ayrıca henüz bu satın alım gerçekleşmeden önce Litecoin ve TokenPay yeni bir iş birliği için görüşmelere başlamıştı. Litecoin’in kurucusu Charlee Lie ve TokenPay CEO’su Derek Capo, Verge ile işbirliği yaparak şirketin bankacılık çözümlerinde Verge’ü kullanması üzerine görüşmeler yapılmıştı. İşin ilginç tarafı ise şimdiye kadar hem Litecoin hem de TokenPay tarafından resmi bir şekilde herhangi bir işbirliği duyurulmadı. Ancak TokenPay’in resmi Twitter hesabından paylaşılan bir tweette kullanıcılara TokenPay ile Verge ve Litecoin arasında bir gizlilik anlaşmasının yapıldığı duyuruldu.

EthereumWorldNews

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir