Ana Sayfa > Haber > Tron Haftalık Teknik ve Topluluk Geliştirme Raporunu Yayınladı | TVM

Tron Haftalık Teknik ve Topluluk Geliştirme Raporunu Yayınladı | TVM

Tron Haftalık Teknik ve Topluluk Geliştirme Raporunu Yayınladı

20 Ağustos’ta Tron Vakfı kurucusu ve CEO’su Justin Sun, Tron’un haftalık teknik ve topluluk geliştirme raporunu Twitter üzerinden yayınladı. Raporda, Tron Vakfı’nın teknik geliştirme ve toplum etkinliklerinden bahsediyor. Bunun yanı sıra bildiride ekibin ve ortaklıkların hafta içerisinde kaydettiği ilerlemelerin ana hatları yer alıyor.

Tron Vakfı her hafta yayınladığı haftalık teknik ve topluluk geliştirme raporunu güncelledi. Kullanıcıları detaylı ve rutin bir şekilde bilgilendirmek için yayınlanan raporda, vakfın hafta içerisinde gerçekleştirdiği projeler ve topluluk aktiviteleriyle yapılmaya devam edilen projeler anlatılıyor. Raporu Tron’un kurucusu ve CEO’su Justin Sun raporu Twitter üzerinden takipçileriyle paylaştı.

Tron Haftalık Teknik ve Topluluk Geliştirme Raporunu Yayınladı

Kısa süre içerisinde çok fazla yorum yapılan paylaşımda Tron’un hafta içerisinde tamamladığı işler, üzerinde çalışılmaya devam edilen işler, topluluk aktiviteleri ve ekip ve ortaklar olarak ayrı başlıklarda detaylı bilgilendirmeler yapıldı. Tron Vakfı’nın bu hafta yaptığı projeler ve aktiviteler ile ilgili detaylı açıklaması şu şekilde:

Raporda Tamamlandı Olarak Belirtilen İşler | TVM

Tron Sanal Makine (TVM) ekosisteminin alt yapısında sözleşmelerle transfer güvenlik güvencesi eklenmesi ile bazı değişiklikler gerçekleşti. Tron, kaynaklarını Tron ekosistemindeki herkes için kabul edilebilir bir şekilde temsil etmeye karar verdiğini belirtti. Vakfın ağ puanlama mekanizması optimize edildi ve puanlama kriteri olarak bir ağ aktarım akışı eklendi.”

Raporda Üzerinde Çalışılmaya Devam Edildiği Belirtilen İşler

“Tron Sanal Makine (TVM)’nin ekosistemindeki her bir talimatın CPU değeri, performans artırımı için optimize edilmeye devam ediliyor. TCP bağlantı saldırısı ile ilgili olarak Tron, bağlantıların kötü niyetli ağlar tarafından kullanılmasının önüne geçebilmek için bir eylem planı hazırlanıyor. Tron Vakfı bunlara ek olarak cüzdanda bulunan tasarım hesabı sisteminde değişiklikler yapıyor.”

Raporda Yer Verilen Topluluk Aktiviteleri

“13 Ağustos’ta Tron, sosyal medya platformlarında kullanıcı etkileşimini teşvik etmek ve arttırmak amacıyla Emoji kullanarak Tron ile ilgili bir hikaye yaz başlıklı bir emoji yarışması düzenledi. Yarışma oldukça dikkat çekti ve dünyanın çeşitli yerlerinden katılan takipçiler, Tron ile ilgili emojiler tasarlayarak yarışmaya katıldı.

Vakıf 17 Ağustos’ta ilk defa Tron haftalık raporunun Flemenkçe diline çevrilmiş versiyonunu yayınladı. Bu arada Tron, Temmuz ayında Github’a katkıda bulunanların da ödüllerini verdi.”

Raporda Yer Alan Takım ve Ortaklıklar

“11 Ağustos’ta vakıf ‘Click to View Foundation Freeze Addresses’ olarak adlandırılan Tron Block Explorer’da bir özellik başlattı. Tron ayrıca Blockchain.org alan adının edinilmesini tamamlayacaklarını açıkladı.

12 Ağustos’ta Tron ekosisteminin bir parçası olarak Tron Alliance, Tron Süper Temsilcisi olabilmek için yarışacak. Burada kurumsal hizmetlerde Tron blok zincir çözümlerinin uygulanmasında ekibe temelden yardımcı olabilmek için bir adım atılmıştır.

13 Ağustos’ta BitKap resmi web sitesinde Tron MainNet göçünün tamamlandığını duyurdu. Bununla birlikte TRX ve Tron MainNet’in para yatırma ve çekme işlemlerine de devam edildi.”

ambcrypto

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir