Ana Sayfa > Haber > Tron, Kendi Blockchain Ağına Geçmeye Başlıyor

Tron, Kendi Blockchain Ağına Geçmeye Başlıyor

Tron, Kendi Blockchain Ağına Geçmeye Başlıyor

Kripto para borsasının onuncu büyük kripto para birimi Tron (TRX), Ehereum ağından, kendi blok zincirine geçişe başladı.

Tron resmi olarak 31 Mayıs saat 12.00’da, 4 milyar dolarlık kripto para biriminin bağımsız bir ağa taşınması için ilk adımı atıyor. Ağ, Haziran ayının çoğunda Beta sürümlerinde kalarak, geliştiricilere ağları yayınlanmadan önce cüzdanlarını ve tarayıcılarını yapılandırma fırsatı sunacak. Yani, 1 Mayıs- 24 Haziran arasında bazı güvenlik testlerinden geçecek.

Geçiş, 25 Haziran’da, geliştiricilerin “Bağımsızlık Günü” olarak adlandırdığı bir tarihle başlayacak. Tron’un kurucusu Justin Sun, “Bu protokolümüzün bağımsızlığı, demokratikleşme ve adem-i merkeziyetçilik yoluyla bir sonraki aşamaya başlatılmasında önemli bir adımdır.” dedi.

“Bizim ekibimiz genel bir halk blokçuluğu yolunda ilerlerken yüksek bir standardı tutuyor. TRON Protokolünün MainNet’e taşınması, geliştircilerin Ethereum’dan ayrılmasını ve global dApp geliştirme için gerekli olan daha iyi ölçekleme, ticarileştirme ve ekspres şeritlere doğru yeni kapılar açmasını da sağlıyor.”

Project Genesis tarafından onaylanacak olan platform, güvenlik ve test aşamalarının bitmesinin ardından 24 Haziran’da onaylanacak. Dolayısıyla 25 Haziran’dan itibaren borsalarda işlem görmeye başlayacak.

CCN

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir