Ana Sayfa > Haber > Tron’un Yeni Projesi Atlas BitTorrent ile Entegre Edilecek

Tron’un Yeni Projesi Atlas BitTorrent ile Entegre Edilecek

Trn'un yeni projesi Atlas

30 Temmuz 2018’de Tron’un kurucusu Justin Sun ve Tron Vakfı, Tron’un temellerini güçlendirmek ve para birimini daha verimli bir hale getirebilmek için tasarladıkları proje olan Atlas’ı duyurdu.

Haziran ayında Tron’un bağımsızlık gününü kutlamak için düzenlenen etkinlik sırasında şirketin kurucusu Justin Sun 30 Temmuz’da başlatılacak yeni proje Atlas ve TVM hakkında konuşmuştu. Justin Sun Atlas’ın, MainNet ve kripto para biriminin mevcut durumunu iyileştirmek için tasarlandığını belirtti. Bununla birlikte Sun, Twitter üzerinden Atlas ile ilgili birkaç açıklama yaptı. Sun, Atlas’ın Tron protokolü ve BitTorrent birleşimi ile oluşturulan bir proje olduğunu söyledi. Sun projeye olan güvenini “Atlas projesi, Tron ve BitTorrent için büyük ve iyi bir gelecek sağlayacak.” sözleriyle ifade etti. Bununla birlikte Tron Vakfı önümüzdeki üç ay için hazırladıkları yol haritasını projeye göre güncelledi. Vakıf proje ile ilgili detayların Ağustos ayı sonuna kadar açıklanacağını belirtti.

Tron’un Gizli Projesi Atlas, BitTorrent ile Entegre Edilecek

Proje hakkında daha detaylı bilgiler henüz açıklanmamış olsa da Justin Sun’ın açıklamalarına bakılacak olursa, Atlas’ın sağlayacağı ağ verimliliğindeki iyileştirmeler platformdaki BitTorrent işlevi ile bağlanarak sağlanacak gibi görünüyor. Tron, BitTorrent ve Tron MainNet’in bağlantılı bir şekilde tam olarak nasıl çalışacağını açıklamadı. Bununla birlikte kripto para biriminin BitTorrent ile işlem hacminin arttırılması için gerekli ölçeklendirmenin de ne şekilde yapacağını henüz açıklanmayan konular arasında bulunuyor. Proje ile ilgili henüz bilinmeyen çok fazla detay var fakat Tron ve Sun bu projeye oldukça güveniyorlar. Tron Vakfı şu an için sadece gizli projede BitTorrent ile birlikte çalışacağını açıkladı ve detaylar hakkında bilgi vermedi. BitTorrent ile nasıl entegrasyon sağlanacağı şu an uzmanların tahminleri doğrultusunda yorumlanıyor. Tron konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Şu anda BitTorrent ile birlikte Tron protokolünü nasıl daha verimli bir hale getiririz onun üzerinde çalışıyoruz. Umuyoruz ki BitTorrent ve Tron entegrasyonu her iki tarafın da önümüzdeki süreçlerde daha iyi çalışmasına olanak sağlar.”

Tron Vakfı şu aşamada BitTorrent protokolünü nasıl daha iyi hale getirilebileceği üzerinde çalışıyor. Bununla ilgili BitTorrent ile ciddi bir çalışma içerisinde olduklarını belirten Vakıf, en iyi sonucu almak için çalıştıklarını belirtti. Vakıf Tron ağının BitTorrent ile entegre olmasıyla mevcut kapasiteyi geliştirmeyi hedefliyor gibi görünüyor. Tron bununla ilgili resmi Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Tron ağı yakında tüm detaylarıyla açıklanacak olan gizli projenin temel protokolü ile kullanıcılara hizmet vermeyi hedefliyor. Proje ile dünya genelinde milyonlarca BT kullanıcısı Tron ekosisteminin bir parçası olacak ve bu herkes için çok iyi bir haber. BT, Tron ağının en büyük ve en iyi uygulaması olacak ve bu sayede Tron ağı günlük işlemlerde Ethereum’u geçebilecek. Dolayısıyla tüm bu çalışmalar sonucunda Tron dünyanın en etkili blok zincirine dönüşebilecek.”

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir