Ana Sayfa > Haber > Türkiye’nin Tercih Ettiği Kripto Para : Bitcoin Cash

Türkiye’nin Tercih Ettiği Kripto Para : Bitcoin Cash

Bitcoin Cash Türklerin İlgisini Üzerine Çekmiş

Son yıllarda kripto para birimlerine duyulan ilgi dünyanın her tarafında artmaya devam ediyor. Özellikle geçtiğimiz yıl Bitcoin ve diğer altcoin’lerin değerlerini çok hızlı bir şekilde katlamaları finans dünyasının gözünü bu borsaya çevirmesine neden oldu. Blockchain teknolojisinin Google, Facebook, Samsung ve Apple gibi dünyanın en büyük teknoloji şirketleri tarafından da benimsenmesi sayesinde insanların kripto paralara olan güveni de giderek artıyor.

Veriler Coinmarketcap ve Alexa Uygulamalarından

Kripto paralara yatırım yapanlar ya da yapmayı düşünenlerin grafik okumak ve çeşitli analizler yapmak için tercih ettiği internet sitelerinin başında coinmarketcap geliyor. Bu sitede birçok veriye ulaşmak mümkün. Kripto paraların ilk ortaya çıktıkları günden bu güne kadar geçirdikleri tüm aşamalar sitede detaylı bir şekilde yer alıyor.

Ayrıca bu sitede verilen veriler sayesinde tüm kripto para dünyası en çok işlem yapılan birimleri anında görebiliyor. En popüler kripto para haber siteleri de piyasa hacmine göre yapılan sıralamada bu siteyi kullanıyorlar. Sitede şu anda en değerli kripto para sıralaması şu şekilde.

En değerli kripto para listesi

Türkiye En Çok Bitcoin Cash’i Tercih Ediyor

Site istatistiklerini okurken dünyanın en çok tercih edilen site değerlendirme uygulaması Alexa’dan da yardım alınınca ortaya çok ilginç istatistikler çıkıyor. Bu istatistiklerden biri de ülkelerin tercih ettikleri kripto para birimleri. Coinmarketcap sitesinde bulunan verileri yukarıda listelenen kripto paraların resmi sayfasından alınan veriler ile birleştirince Türkiye’nin en çok ilgi gösterdiği kripto para birimi Bitcoin Cash olarak ortaya çıkıyor. Ancak Türkiye nüfusa oranla kripto paralar ile ilgilenen ülkeler arasında son sıralarda yer alıyor.

Bitcoin En Çok İran ve Amerika’da İlgi Görüyor

Kripto para piyasasının altını olarak bilinen Bitcoin en çok İran ve ABD halkı tarafından ziyaret ediliyor. İran’da insanlar yaptırımlardan kurtulmak için ticaret yöntemi olarak da kripto paraları kullanmaya başladılar. Ayrıca olası ekonomik kriz ihtimaline karşı da kripto para yatırımları ülkede oldukça popüler. İran halkı aynı zamanda Ripple ve Ethereum’a da oldukça yoğun bir şekilde ilgi gösteriyorlar.

Kripto paraların ve Blockchain teknolojisinin mucidi olan Amerika’da da insanların bu dijital varlıklara olan ilgisi üst seviyede. Amerikalıların en çok tercih ettikleri kripto para %32.8 ile Ripple. İkinci sırada %20 ile Ethereum yer alıyor. Bitcoin üçüncü sırada.

Listede Japonya ve Almanya’nın en çok Cardano ile ilgilendikleri anlaşılıyor. Brezilya’da Bitcoin Cash, Çin’de ise EOS en büyük ilgiyi görüyor. En değerli takip edilemez kripto para birimi olan Monero da ilginç bir şekilde İngilizlerin ilk tercihi olarak göze çarpıyor.

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir