Ana Sayfa > Haber > Tüyler Ürperten Bitcoin Cinayetinin Davası Görülmeye Başladı

Tüyler Ürperten Bitcoin Cinayetinin Davası Görülmeye Başladı

Tüyler Ürperten Bitcoin Cinayetinin Davası Görülmeye Başladı

Bitcoinini almak için vahşice öldürülen gencin davası görülmeye başladı. Arkadaşları tarafından hesabındaki Bitcoini almak amacıyla öldürülen gencin, işkenceye uğradığı ve boğulduğu ortaya çıktı.

Geçtiğimiz yıl eylül ayında Antalya’nın Serik ilçesinde öldürülen 23 yaşındaki Şükrü Mert Ersoy’un davası görülmeye başladı. Davada yargılanan 5 sanık kasten adam öldürme suçundan yargılanıyor.

Serik’e bağlı Kadriye Mahallesi’nde otomobilinin içinde ölü bulunan Şükrü Mert Ersoy’un ailesi, olayın planlanarak yapıldığını savunuyor.

Serik Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede; sanıklardan Moray Akça’nın, Şükrü Mert Aksoy’un bir süredir Bitcoin işiyle uğraştığını ve hesabında Bitoin olduğunu bildiği, diğer sanıklarla bu bilgi üzerine plan yaptıkları ve Ersoy’u bu plan doğrultusunda yanlarına çağırdıkları ve ıssız bir yere götürerek darp ve işkence ettikleri yer aldı. Diğer sanıkların Fırat Burun, Mehmet Yeşilkaya ve Sergen Yasak olduğu ve Yeşilkaya’nın Ersoy’u kolunun altına alarak boğazını sıkıp hareketsiz bıraktığı yer aldı. Sanıklar asıl amaçları olan Ersoy’un Bitcoin hesabına erişmek için cep telefonundan giriş yapmaya çalıştıkları, başarısız olunca da bilgisayar üzerinden Bitcoin sistemine giriş yapmaya çalıştıkları ve başarısız oldukları belirtiliyor.

Öldürdükleri Ersoy’u otomobilinin arka koltuğuna bindirdikten sonra cebindeki 50 lirasını aldıkları ve bununla esrar alarak içtikleri de iddianamede yer aldı.

Manavgat 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasında tutuklu sanık Mehmet Yeşilkaya, Ersoy’un hesabında yüklü miktarda Bitcoin olduğunu sanıklardan Moray Akça’nın söylediğini ve olay günü Ersoy’u çağıran kişinin Fırat Burun olduğunu, Bitcoin işini öğrenmek için çağırdıklarını anlattı. Yeşilkaya’nın ifadesininde Ersoy’la aralarında itiş kakış olduğunu ve etkisiz hale getirmek için boynunu sıkarak direncini kırmak istediğini, öldürmek gibi bir amacı olmadığını belirtti.

Bu esnada öldürülen gencin acılı babası Turgut Ersoy ve salondaki izleyiciler “Erkek misiniz siz, yalan atmayın” diye bağırması sonucu salondan çıkarıldılar.

Türkiye’de İlk Bitcoin Cinayeti

Turgut Ersoy’un avukatı Onur Bilge Özdemir olayın “canavarca hisle ve tasarlanarak kasten adam öldürme” olduğunu savundu. Özdemir, gence bir süre işkence yapıldığını boğazının sıkılması üzerine ağzından kan geldiğini, imdat diye bağırırken hala işkence eden 5 kişinin cinayet sonucu hiçbir şey olmamış gibi cebindeki 50 lirayı alıp esrar içtiklerini söyledi. Türkiye’de yaşanan ilk Bitcoin cinayeti olduğunu belirten Özdemir, Ersoy’un hesabından Bitcoin alınıp alınmadığının dava sonunda ortaya çıkacağını belirtti.

Haberler.com

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir