Ana Sayfa > Haber > Twitter CEO’su Dorsey: Bitcoin Dünyanın Tek Para Birimi Olacak

Twitter CEO’su Dorsey: Bitcoin Dünyanın Tek Para Birimi Olacak

Twitter CEO’su Dorsey: Bitcoin Dünyanın Tek Para Birimi Olacak

Bloomberg’in 16 Mayıs’ta yayınladığı habere göre, Twitter ve Square Inc. CEO’su Jack Dorsey, kripto para ödemelerinin gelecekteki rolüyle ilgili iyimserliğini vurgulayarak, kripto paraları “doğal bir para birimi” olarak niteledi. 

Dorsey, çarşamba günü yapılan Consencus Konferansı’nda kripto para meraklılarına, sanal paraların küresel bir ödeme yöntemi olacağına dair görüşlerini paylaştı. Bu paranın Bitcoin olup olmadığını bilmediğini fakat gönlünden geçen kriptonun Bitcoin olduğunu belirtti.

“Bu teknoloji, Dünya’nın beklediği temel bir değişim olacak ve sonuçları çok olumlu olacak. SEC’i ve düzenleyicileri bu konunun neden bu kadar önemli olduğuna dair eğitmek için çalışmalar yapmalıyız.”

Ödeme ve finansal hizmet çözümleri geliştiricisi olan Square, bu konuda 2014 yılından itibaren hizmet veriyor. 2014 yılında tüccarların Bitcoin kabul etmesine izin veren Square, 2018 Şubat ayında neredeyse tüm kullanıcıları için BTC alım satımı yaptı.

Bununla birlikte Square’daki herkes Dorsey’le aynı fikirde değil. Şirkette oldukça radikal bir hamle olarak değerlendirenler, karşı tarafla oldukça sert tartışmalar yaşıyor.

Dorsey son konuşmasında Bitcoin’in on yıl içerisinde Dünyadaki tek para birimi olacağını vurguladı.

“Dünyanın nihayetinde tek bir para birimi olacak ve bu internetin de tek para birimi olacak. Ben bu para biriminin Bitcoin olacağına inanıyorum.”

cointelegraph

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir