Ana Sayfa > Haber > En Değerli Beş Blok Zincir Projesi #Skaynet – Nano – Hashgraph

En Değerli Beş Blok Zincir Projesi #Skaynet – Nano – Hashgraph

Uluslararası Alanda En İddialı Beş Blockchain Teknoloji Projesi

Blok zincir teknolojisi git gide endüstri alanının içerisine girmeye başlıyor. Teknolojinin gücü ile birçok endüstri alanında kendini ispatlamayı başardı ve çok fazla büyük şirket yavaş yavaş hemen her alanda blok zincir teknolojisini kullanmaya başlıyor. Blok zincir teknolojisinin her sektörde var olması için ise henüz şartlar tam olarak olgunlaşmış değil. Hala güven sorunu yaşayan pek çok şirket var ve bu güven sorunu teknolojinin getirdiği faydalardan yararlanabilmenin önüne geçiyor. Blok zincir teknolojisi aslında bir devrim niteliğinde fakat çok yanlış değerlendirmelere maruz kalıyor. Bu yüzden çoğu kişi uzak kalmayı tercih ediyor. Fakat bu teknolojiyi çok iyi şekilde kullanan şirketler var ve bu gerçekten geleneksel dünyayı rahatsız ediyor. İşte teknolojik devrimleriyle tüm dünyayı rahatsız eden beş blok zincir teknoloji projesi.

Hashgraph- Ağ Altyapısını Destekleme

Leemon Baird blok zincir teknolojisi dünyasını değiştirecek bir algoritma icat etti. Hashgraph aslında blok zincirden tamamen farklı bir platform. Aslında bu aynı hıza sahip ve ölçekleme, maliyet veya güvenlik zafiyetleriyle karşılaşmayan bir alternatif. Özetle Hashgraph eski bilindik teknolojide bulunan sorunlar olmadan blok zincir ve daha fazlası ile temelde aynı özellikleri sağlıyor.

Şu an Bitcoin blok zincirde sadece saniyede beş işlem gerçekleştirebiliyor ve bu da içinde bulunduğumuz şartlar için yeterince iyi değil. Bu sorunun üzerinde giden Hashgraph hızı ve güvenilirliği ile sınırsız ölçekleme ile sayısız mikro ödeme fırsatı sunuyor. Al sisteme dahil edildiğinde ise Hashgraph ana kullanım için tam olarak hazır hale geliyor.

Basic Attention Token (BAT) – Yepyeni Bir İnternet

BAT hayal edebileceğiniz her türlü sistem ile çalışabilen ERC-20 standardı üzerinde olan bir yerel jeton. BAT tokeninin amacı blok zincirde kaliteli reklam izinleri sağlamak. Aldatmacalı reklamlar şirketin çözüm bulmak istediği bir sorun. Chromium’a dayalı bir tarayıcı olan BRAVE reklam verenler ve kullanıcılara faydalı bir algoritma kullanılacak.

BRAVE BAT jetonunun en iyi şekilde kullanılması için gerekli bir platform. BAT ile aracı kuruluşlardan kurtuluyorsunuz ve kazandığınız kripto para birimi doğrudan içerik sahibine gidiyor.

Skynet- IoT Cihazlarının Ustası

Tamamen makineleşmenin üzerine gidilmesi ve makineler tarafından yönetilen bir dünya düşüncesi bu aşamada insanları biraz korkutuyor. Fakat Skynet bu korkunun üzerine gidiyor ve günlük hayatta kullandığımız cihazlara daha fazla güç vermenin yollarını arıyor. Skynet yapay zekada Al için tasarlanmış bir çip işleme sistemi kullanıyor. Skynet için ölçeklenme ise bir sorun gibi gözükmüyor. Dünya görüşünün iyiden iyiye değişmeye başladığı bu günlerde Skynet algıyı tam anlamıyla değiştirmeyi hedefliyor.

Nano- Herkes için Evrensel Para Birimi

Yeni kripto para birimi olan Nano resmi para birimi algısını tamamen değiştirmeyi hedefliyor. Bu aşamada farklı olarak yaptığı şey ise diğer para birimleri gibi masraflı ücretler ödemek zorunda kalmıyorsunuz. Ücretsiz işlem ve diğer kripto para birimlerine göre daha hızlı. Nano’nun en temel hedefi her gün kullanılabilen bir gerçek para olmak. Sağlam temeller üzerine kurulmuş olan projede ölçeklenebilirlik sorunu yok. Ayrıca çok hızlı ve verimli işlem özelliği bulunuyor.

PolkaDot- Blockchain Mastermind

PolkaDot büyük işletmeler tarafından kullanılan çok sayıda zincir uygulamasını destekleyebiliyor. Bir şirketin yapması gereken ağdaki kurulum ihtiyaçlarını bildirir. Katılan herkes için birleştirilmiş güvenlik protokolü oluşturulur. PolkaDot ile özel sistemler güvenliğini azaltmaya ya da şartlarını değiştirmeye gerek kalmadan açık kaynaklı olanlarla iletişim kurabilirler. Sistemin ölçeklenebilirlik sorunu bulunmuyor.

bitcoinexchangeguide

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir