Ana Sayfa > Haber > UNICEF Fransa Artık Kripto Para Birimleriyle Bağış Kabul Edecek

UNICEF Fransa Artık Kripto Para Birimleriyle Bağış Kabul Edecek

UNICEF Fransa Artık Kripto Para Birimleriyle Bağış Kabul Edecek

Geçtiğimiz günlerde UNICEF Fransa resmi web sitesi üzerinde bir duyuru paylaştı. Duyuruda artık çocuklara yardım etmek isteyenlerin bazı kripto para birimleriyle bağış yapabileceklerini belirtti. UNICEF Fransa’nın sitesinde belirttiği kabul edilen kripto para birimleri ise Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH), EOS, Stellar Lümen (XLM) Litecoin (LTC), DASH ve Monero (XRM) olarak açıklandı.

Bitcoin, Ethereum ve Ripple Artık UNICEF Fransa Tarafından Bağış Kabul Edilecek

UNICEF Fransa geçtiğimiz günlerde oldukça önemli bir adımda bulundu. Bir insanı yardım kuruluşu olan UNICEF Fransa bağış yapmak isteyenler için alternatif ödeme araçları getirdi. Dünya genelinde iyiden iyiye kabul görmeye başlayan kripto para birimleri ile artık UNICEF Fransa kurumuna bağış yapılabilecek. Kurum kabul edilecek dokuz kripto para birimini açıklayarak artık kripto para birimleriyle bağış yapılabileceğini duyurdu.

Bağış yapmak isteyen bağışçılar UNICEF’in Fransa web sitesine girerek belirtilen dokuz kripto para birimiyle bağış yapabilirler. Sitede yer alan kripto para birimleri ise Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH), EOS, Stellar Lümen (XLM) Litecoin (LTC), DASH ve Monero (XRM) olarak görüntüleniyor ve bağışçılar tercih ettikleri bir kripto para birimini seçerek bağışta bulunabiliyorlar.

UNICEF Fransa bu hamlesiyle insani yardım kuruluşunun fon için erişim alanlarını etkili bir şekilde yaymak istediğini belirtiyor ve bu hamlenin yeni bağışçı kitlesi çekeceğine inanıyor. UNICEF Fransa’nın yöneticisi Sebastien Lyon konu ile ilgili şunları söyledi:

“Hayırseverlik amacıyla kripto para birimleri ve blok zincir teknolojisi halkın cömertliğine hitap edebilir ve ülkemizde yardıma ihtiyacı olan çocuklarımıza önemli katkılarda bulunabilir. Biz bunun iyi bir fikir olabileceğini gördük ve en iyi şekilde değerlendirmek için dokuz kripto para birimini bağış alabilecek şekilde sistemimize ekledik. Bu bizim demokratik olma yönünde önemli bir adımımız. Yardımsever insanlar için seçenekleri arttırmak kurumumuza güzel şeyler katacaktır.”

UNICEF Fransa kripto para birimleriyle daha önce de tanışmıştı. Bu yıl Şubat ayı başlarında kurum Suriyeli Çocuk Programı kapsamında bağış toplayan Game Chaingers’i piyasaya sürmüştü.

Bunun yanı sıra UNICEF madenciler ve kripto para meraklılarına Ethereum Blockchain üzerinde fon üretebilmeleri için maksimum sayıda PC Ekran Kartını kullanmaya davet etmişti.  Bağışçıların yapması gereken ise sadece bir Euro harcamaktı. UNICEF Avustralya Hopepage olarak bilinen bir web sitesi aracılığıyla bağışçıların bilgisayarlarının işlem gücünü kullanarak çocukların haklarını korumak ve kurtarmak için otomatik olarak fon üretiyor.

UNICEF Fransa’nın bu hareketi Farnsa halkı tarafından farklı şekillerde yorumlandı. Bu hareketin oldukça güzel bir davranış olduğunu düşünenler projeye destek veriyor. Fakat kripto para birimlerine karşı olumsuz düşüncede olan insanlar da  var. Özellikle kripto para birimlerinin dolandırıcılıklarda kullanılan para birimleri olduğunu düşünenler oldukça olumsuz yorumlar yapıyorlar.

ambcrypto

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir