Ana Sayfa > Haber > UNICEF’ten İlginç Monero Atılımı

UNICEF’ten İlginç Monero Atılımı

UNICEF’ten İlginç Monero Atılımı

UNICEF Avustralya, kripto para madenciliğindeki popülerliği değerlendirmek için önemli bir adım attı. Kuruluş HopePage adını verdiği internet sitesinde ziyaretçilerin bilgisayarlarını kullanarak kripto para madenciliği yapıyor.

Bu işlem, bitcoin gibi kripto paralın madenciliğinde kullanılan kompleks eşitliklerin çözülmesini sağlayan ve yüksek enerji tüketen bir işlem. Ziyaretçilerin bilgisayarı kullanılarak site üzerinden Monero madenciliği yapılıyor. Pazar günü bu siteye 200 kişi girdi. Kuruluş burada elde ettiği gelir ile dünyanın zorlu bölgelerinde yaşam mücadelesi yapan çocuklara yardım edecek.

HopePage kullanıcılardan ilk olarak kripto para madenciliği için kullanıcılardan izin istiyor. Daha önce birçok şirketin kendi internet sitelerinde bunu kullanıcılardan habersiz bir şekilde yaptığına şahit olmuştuk. Ancak HopePage’in yapmaya çalıştığı şey yeni bir bağış yöntemi oluşturmak. Ancak bu bağışlar için vergilendirme işlemi nasıl gerçekleşiyor henüz bilinmiyor.

Organizasyon buradan elde edilen gelirin gerçek para çevrildiğini ve bu paraların çocuklar için temiz su, gıda ve ilaç yardımında kullanıldığını açıkladı.UNICEF Avustralya yaptığı açıklamada siteyi kullanıcılardan ana sayfaları yapmalarını istedi ve bu sayede herkesin bağış yapmaya devam edebileceğini belirtti. UNICEF bu alanda bir ilki başardı ve kuruluş dünya üzerindeki etkisini göz önünde bulundurursak bu şekilde yapılacak bağışlar hızla yayılabilir gibi gözüküyor.

 

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir