Ana Sayfa > Haber > Uzmanlar BlockShow Americas’ta Blockchain ve Demokrasi’yi Tartıştı

Uzmanlar BlockShow Americas’ta Blockchain ve Demokrasi’yi Tartıştı

Uzmanlar BlockShow Americas’ta Blockchain ve Demokrasi'yi Tartıştı

BlockShow Americas 2018, 21 Ağustos yani bu sabah Las Vegas’ta başladı. Blockchain topluluğunu ilgilendiren her türlü konuyu tartışmak için dünya çapında 50’den fazla ülkeden 1500’den fazla katılımcıyla 80 konuşmacı katıldı.

BlockShow Americas Bugün Las Vegas’ta Başladı

BlockShow Americas bu sabah Las Vegas’ta başladı. Blockchain ile ilgili her türlü konuyu tartışmak için dünyanın her yerinden uzmanlar ve konuşmacılar katıldı. Bugün ana aşamada, hükumet girişimlerine, büyük sanayilere karşı blok zincirin etkisine ve teknolojik ve yasal konulardaki en güncel konular konuşulacak. Bununla birlikte öncelikli olarak blok zincir teknolojisi ile demokrasinin birleşiminin nasıl olacağı ile ilgili önemli konuşmalar yapıldı. Uzmanlar blok zincir teknolojisiyle demokrasinin birleşimi ile çok önemli bir aşama kaydedileceğini düşünüyor. Ayrıca konuşmacılar ilk gün paranın özgürlüğü üzerinde de konuşmalar yaptı. Blok zincir teknolojisi ve merkezsiz yapı ile kişilerin varlıklarının özgür olduğuna ve ikinci üçüncü kişilerin varlıklar üzerinde bir etkisi olmadığına vurgu yapıldı. İkinci aşamada, şirketlerin ve küresel uzmanların pozisyonlarına meydan okuduğu fikir ve fikir ayrılıklarının konuşulacağı bir aşama olacak.

Konferans dünyanın her yerinden çok fazla teknoloji liderlerini buluşturan bir organizasyon oldu. Eski başkan Barack Obama’nın Beyaz Saray Basın Sorumlusu Eski Başkanı Johanna Maska, demokrasiyi blok zincirle inşa etme olasılığı üzerine etkili bir konuşma yaptı. Maska demokrasinin blok zincir teknolojisiyle buluşması ile daha etkili olacağını ve daha fazla topluluğa ulaşabileceğini düşüyor.

Demokrasi ve Blockchain Uyumu

Demokrasi Dünya Vakfı kurucusu Herb Stephens’de blok zincir destekli demokrasi konusu üzerine bir konuşma yaptı. Stephens konuşmasında merkezileşmiş veri tabanlarında yolsuzluk bulunduğunu iddia etti. Stephens bu yolsuzlukların blok zincir teknolojisiyle harmanlanan sistem sayesinde en aza ineceğini düşünüyor. Sistemin daha adil olacağını ve daha fazla kişiye ulaşması gerektiğini vurgulayarak bunun çok iyi ilerlemesi gerektiğinden bahsetti. Dbrain kurucu ortağı ve CEO’su Dmitry Matskevich ise diğer konuşmacılar gibi demokrasinin daha fazla topluluğa ulaşması gerektiğini düşünüyor. Matskevich şunları söyledi:

“Demokrasi, azınlıkların ve teknolojik gelişmelere dahil olmayanların, bu sisteme dahil edilmeleri ile ilgili olmalı. Bu gücün çoğunluktan azınlığa dağıtımı işidir.”

Bitcoin Vakfı yönetim kurulu üyesi ve BTCC’nin kurucularından Bobby Lee ise “Paranın Özgürlüğü” konusu üzerine konuştu. Lee’ye göre finans kurumları ve düzenleyicileri kişilerin parası üzerinde mutlak bir kontrole sahip. Lee bu düzene artık son verilmesi gerektiğini düşünüyor:

“Benim için kripto devrimi para özgürlüğünü ifade ediyor. Tıpkı konuşma özgürlüğü gibi.”

Ünlü Bitcoin avukatı kripto yatırımından kaçınanların yaptığı için ilk dört hatayı özetledi:

“Yatırımda kararsızlık, yeterince satın almama, küçük bir kazançtan sonra satış yapma ve panik durumunda satış.”

Konferans, sektörde uygun yönetmeliğin hem endüstri oyuncularını hem de veri, hukuk ve muhasebe alanında uzmanların dahil olduğu blok zinciri geliştirmenin nasıl desteklenebileceği hakkında tartışmalarla devam etti.

cointelegraph

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir