Ana Sayfa > Haber > VeChain [VEN] Lingang ile Ortaklık Sağlayarak Çin Seddi’ni Aşmayı Planlıyor

VeChain [VEN] Lingang ile Ortaklık Sağlayarak Çin Seddi’ni Aşmayı Planlıyor

VeChainThor Çin'e Açıldı

Singapur merkezli ve kar amacı gütmeyen bir platform olarak hizmet vermeye başlayan VeChain, üzerinde barkod bulunabilecek her türlü ürünün tüm geçmiş bilgilerine blok zinciri teknolojisini kullanarak ulaşmayı sağlayan teknolojisi ile BlockChain piyasasının önemli bir parçası kuşkusuz.

Ethereum tabanını kullanan VEN Coin adında bir kripto birim de kullanan VeChain, Çin hükümeti ile arası en iyi olan blok zincir platformlarından da bir tanesi. Daha önce Çin’de tütün sektöründe gerçekleşecek yeni teknolojik adımlarda kendisine yer bulduğunu görmüştük. Öyle görünüyor ki VeChain yakın zamanda Çin hükümeti ile daha yakın temaslar gerçekleştirecek.

Geçtiğimiz günlerde resmi bir kurum olan, Uluslararası Akıllı Üretim Fuarı Ticaret Merkezi, Lingang ve VeChain [VEN] yeni bir anlaşma imzaladı. Ortaklık, 25 Mayıs’ta Şangay’da gerçekleşen, 2018 Blockchain & Industry Convergence Development Forum ve National Eastern Tech-Transfer Center Blockchain Araştırma Laboratuvarı Konferansı’ndan ardından gerçekleşti. VeChain ekibi tarafından yapılan açıklamaya göre Lingang, küresel yenilikçi kaynakları bir araya getiriyor ve teknolojik ve bilimsel araştırmalara büyük önem veriyor.

VeChain Thor ile Daha Güçlü Bir Yapı Oluşuyor

Post-release’ın bilindiği üzere, imzalanan ortaklık anlaşması, VeChain’e Çin’de ticaret platformuna girişin kapılarının anahtarını veriyor. Gerçekleşecek olan teknolojik yenilikler Doğu Çin Teknoloji Transfer Merkezi ve Shanghai Lingang yönetimi tarafından desteklenecek. Ayrıca bu anlaşma VeChainThor için de büyük avantajlar sağlayacak. Bu ortaklık sayesinde VeChain ve alt kurumları doğrudan Çin devleti içerisindeki kanallara erişme imkanı bulacak.

Vechain (VEN) Vakfı, Twitter yoluyla yaptığı bir bildiride yeni bir Geliştirme Planının yayınlanacağını duyurdu ve proje için gözden geçirilmiş bir tanıtım belgesi sundu. Bu açıklamadan anlaşıldığı kadarıyla, ortaklık sonrası gelen bu değişimlerin güncellenmiş bir yönetim yapısının, gelişmiş bir ekonomik modelin ve yeni teknoloji kullanım biçimlerinin habercisi olduğu görülüyor.

Projenin gelişen adımlarla ilerliyor olması, Haziran ayında çıkacak olan VeChain Thor blok zincirindeki büyüme oranına göre, şirkette gerçekleşen yeniliklerin tekrar değişime uğrayabileceğini akıllara getiriyor. Unutulmamalı ki VeChainThor daha çok eSpor etkinliklerinde kullanılmak üzere piyasaya sürülecek merkezi olmayan bir ICO olacak.

Çin Hükümeti’nin Blok Zincirine Bakışı Değişiyor Mu?

Daha önce bir çok blok zinciri kurumuna büyük sorunlar çıkaran, hatta bir çok şirketin Çin’i terk etmesini sağlayan adımlar atan Çin neden VeChain ile yakın ilişki kuruyor sorusunun cevabı aslında çok basit. Her ne kadar VeChain kendi ICO’suna sahip olsa da yapılan ortaklık bir kripto para ortaklığı değil. Çin hükümeti para birimi olarak Bitcoin, Ethereum ve diğer dijital para birimlerinin piyasasında bir değer olarak tanınmasını kesinlikle istemiyor. Bu konuda yapılan teknolojik çalışmalar devlet tarafından destekleniyor olsa da güncel şartlar altında bu ülkede Bitcoin’in yasallaşması için daha çok vakit var gibi görünüyor. Ancak Blokchain teknolojisinin tek kullanım alanının kripto paralar olmadığını da unutmamak gerekiyor. İşte Çin, blok zinciri ile bu teknolojik ilerlemeler konusunda ilgileniyor.

ethereumworldnews

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir