Ana Sayfa > Haber > Visa’nın Eski CEO’su Kripto Para Sektörüne Girdi

Visa’nın Eski CEO’su Kripto Para Sektörüne Girdi

Dünyanın önde gelen finans kuruluşlarından, kripto para sektörüne doğru akan yönetici göçü büyük bir hızla devam ediyor. Visa UK and Ireland’ın eski CEO’su bir kripto para girişimine dahil oldu.

Dünyanın önde gelen finans kuruluşlarından, kripto para sektörüne doğru akan yönetici göçü büyük bir hızla devam ediyor. Visa UK and Ireland’ın eski CEO’su bir kripto para girişimine dahil oldu.

2008 – 2014 yılları arasında CEO’luk görevini yürüten Marc O’Brien, geçtiğimiz günlerde Crypterium’a katıldı. Crypterium kendini bir kripto banka olarak konumlandırıyor ve NFC, QR kodu gibi sistemler üzerinden ödeme yapma hizmeti sunuyor.

Girişim Visa ve MasterCard ile işbirliği yaparak sanal cüzdanınızı kullanmanıza yarayan kripto para kartları çıkaracak. Bu kart ile beraber kullanıcılar transfer isteği gönderecek. Bu istek doğrultusunda kart sisteminde kullanıcının Bitcoin veya Ethereum hesaplarına bakılacak. Hesapta yeterli para olduğunda transfer onaylanacak.

Günümüzde kripto para satıp bunu banka hesabına çekmek neredeyse bir haftayı bulabiliyor. O’Brien’ın şirketi bu işlemi hızlandırarak insanların günlük hayatlarında kripto paraları ile alışveriş yapmalarını sağlayabilecek. O’Brien yaptığı açıklamada Crypterium’un özellikle Türkiye ve Arjantin gibi yüksek enflasyonun olduğu ülkelerde kullanıcılara güvenli bir liman sunacağını duyurdu.

Crypterium’un şu anda Londra ofisinde üç, Moskova ofisinde ise on çalışanı bulunuyor. Şirket yakın zamanda New York, Singapur ve Miami’de de yeni ofis açacak. Ayrıca Crypterium, ilk ürününü önümüzdeki sonbahar mevsiminde piyasaya çıkarmayı hedefliyor. Ancak şirketin bu alanda önemli rakipleri var. Bitpay, Visa kart kullanımına olanak sunuyor. Ayrıca Singapur merkezli TenX kripto para ödemelerini kolay bir şekilde yapılabilmesi için de sanal kart geliştiriyor.

Bitcoinist

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir