Ana Sayfa > Haber > Waves Platformu Bir Milyon Cüzdanını Kutluyor

Waves Platformu Bir Milyon Cüzdanını Kutluyor

Waves atağa kalktı

2016 yılının Haziran ayında piyasaya sürülen Waves platformu şimdi bir milyon kullanıcıya ulaşmasını kutluyor. Geçtiğimiz günlerde topluluk üyeleriyle birlikte bu başarısını kutlayan şirket bu noktaya gelmelerinde yardımcı olan topluluk üyelerine de teşekkür etmeyi ihmal etmedi. Topluluk üyeleri platformun son zamanlarda ciddi derecede artan bir popülaritesinin olduğunu belirterek büyümenin keskin bir artış gösterdiğine dikkat çekti.

20 Eylül’de yayınlanan bir blogda Waves ekibi platformda oluşturulan bir milyonuncu cüzdanı kutlamak istediklerini belirtti. Ekip bununla birlikte 2016 yılı Haziran ayından itibaren sürekli büyümenin nasıl meydana geldiğini de yazdı. Ekip yakın zamanda insanların, cüzdanların ne kadar işlevsel olduğunu fark ettiğini ve taktir edilmeye başladıklarını belirtti. Bu durum sonrasında dalgalanmanın artmasıyla büyümenin de hızlandığını belirtiyorlar.

Waves Platformu Bir Milyonuncu Cüzdanını Kutluyor

Blogda topluluk ekibi günlük iş aktivitesi açısından 8. sırada bulunan Waves’in sadece %0.45 kapasitede olduğunu  anlatarak daha fazla büyümenin de mümkün olduğunu açıkladılar. Bu kadar kısa bir süre içerisinde bu kadar büyük bir başarı yakalayan ekip bu tablodan çok memnun ve gelecek için daha da istekli gibi görünüyor.

Genel olarak yayınlanan blogda ekip çalışanları oldukça etkileyici olan bu büyüme için topluluklarına teşekkür etti. Aynı zamanda uygulamayı kullanan işletmelerin de bu büyümede çok ciddi bir paya sahip olduklarını belirtti. Ekip uygulamanın büyümesinde pay sahibi olan herkese minnet borçlu olduklarını ve bunun için yeniliklerin her noktada devam edeceğinin müjdesini de verdi.

Yayınlanan bu duyuru Waves token fiyatının 24 saat içerisinde %20 artmasından yaklaşık bir hafta sonra yapıldı. Duyuruda geliştirme güncellemelerinin takibi ile ilgili de bilgi verildi. Ekip 2FA örneği üzerinde çalışmaların devam ettiğini ve özelliklerin yaklaşık birkaç ay içerisinde paylaşılmaya başlanacağı tahmin edildiği belirtildi. Bunun yanı sıra kullanıcıların özel anahtar saklamasına ve işlemleri imzalarken gerekli olan Waves Keeper tarayıcı uzantısı üzerinde de çalışmaların devam ettiği belirtildi. Bunlara ek olarak ekip Waves Mobile Applications ile ilgili güncellemelerin de devam ettiğini ve bunlar için çok ciddi bir çalışma içerisinde olduklarını belirtti. Geliştiricilerin Waves kullanmasına yardımcı olmak için tasarlanan birkaç projeden de bahsedildi. Bunlar yeni API’lerin oluşturulmasını ve Waves’ın Ride akıllı sözleşmeleri için çevrimiçi IDE’sini de içeriyor. Bunun yanı sıra birçok geliştirme çalışmasının içerisinde olduğunu belirten ekip, yeniliklerin durmaksızın devam edeceğini belirtti.

Sahte Transferler ile İlgili Sorunlar

Topluluğun ekip olarak yaptığı güncellemelere rağmen CryptoGlobe Ağustos ayında aktif bir Waves cüzdanı olanların hileli kitlesel gelen transferler ile nasıl temasa geçeceğini anlattı. Bu işlemlerin tıklanması, kullanıcıları bir kişinin SEED bilgisini isteyen bir kimlik avı web sitesine yönlendiriyor. Bu türden web sitelerine özel bir SEED girildikten sonra fonlar çalınıyor. Bu konuda kullanıcılarını uyarmayı ihmal etmeyen Waves bunun önüne geçebilmek için de çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

cryptoglobe

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir