Ana Sayfa > Haber > Winklevoss Kardeşler: Bitcoin Altından Daha Altın

Winklevoss Kardeşler: Bitcoin Altından Daha Altın

Winklevoss Bitcoin Altından Daha Değerli

Kr,pto dünyasının eğlenceli figürlerinden ünlü ekonomist Tyler Winklevoss, 27 Şubat’ta New York’da ikiz kardeşi Cameron’la birlikte katıldığı bir programda, dijital para birimi Bitcoin’in (BTC) dijital altın konumunu koruduğunu belirtti. Winklevoss’un iddiasına göre Bitcoin her koşulda dijital para birimlerinin altını olmaya devam edecek.

Winklevoss: “Bana Göre Bitcoin, Altından Daha Altın”

Winklevoss altının da Bitcoin gibi az bulunması, bölünebilen ve misliyle katlanabilen avantajlara sahip olması gibi özelliklerinden dolayı bu benzetmenin yerinde olduğunu düşünüyor. Fakat ünlü ekonomist, Bitcoin’in altından daha çok altın gibi olduğuna inanıyor. Bitcoin’in sayı dizelerinden oluşması ve bir cüzdan da kolaylıkla saklanabilmesi gibi avantajlarının olaması  Winklevoss’un Bitcoin’i altından daha altın gibi yorumlamasına neden oluyor. Bununla birlikte Winklevoss Ethereum’u (ETH) da Ethereum Blockhain platformunu besleyen dijital bir petrol olarak gördüğünü belirtti. Bu fikrinde, dApp’lerin belirteçler kullanılarak oluşturulabilir ve geliştirilebilir olmasının etkili olduğunu belitti.

Litecoin’i ise Bitcoin’in küçük kardeşi olarak değerlendiriyor ve Bitcoin’in altın, Litecoin’in ise gümüş olduğunu düşünüyor. Litecoin’in testnet gibi, geliştiricilerden oluşan bir ekibin hiçbir şeyi riske etmeyerek çalıştırdığı, taklit edilebilir blok zinciri olduğunu vurguluyor. Bu açıdan Winklevoss, Litecoin’in Bitcoin’e fazlaca benzediğini fakat sadece Bitcoin’den daha az piyasa değeriyle daha çok testnet ağı temsil ettiğini vurguladı.

Gemini’nin dijital para birimi olarak sadece ETH ve BTC’yi desteklediğini söyleyen bir seyirci, Winklovess’e Bitcoin Cash’in (BCH) de listelenmesini isteyip istemediğini sordu. Winklevoss bu soruya net bir şekilde cevap vermekten kaçında fakat çat pat verdiği yanıtlarla Bitcoin Cash’in desteğinin pek mümkün olmadığını düşündüğü anlaşıldı.

İlk Halka Arz’a (ICO) Sıcak Bakmıyorum

Amerikan Finans Müzesi tarafından düzenlenen bir etkinlikte, konuşmacılar arasında Ethereum’un kurucusu Joe Lubin ile Cameron ve Tyler Winklevoss kardeşlerde konuşmacı olarak yer almıştı. Konuşmacılar arasında etkinlik boyunca gözle görülür bir anlaşmazlık vardı diyebiliriz. Bu anlaşmazlıkların en göze çarpanı ve en çok üzerinde durulanı ise özellikle ilk halka arz (ICO) konusunda oldu diyebiliriz. İlk halka arz konusunda ciddi fikir ayrılıkları yaşandı ve ICO oldukça uzun tartışmalara neden oldu.

Joe Lubin’e göre ilk hakla arz (ICO) fikri sermayeyi arttırmanın önemli bir adımı. Bu yüzden bu adımı doğru bir şekilde değerlendirmek gerektiğini düşünüyor. Lubin konferansta, bu konu üzerinde çalışarak bir düzenleme geliştirdiklerini ve ICO için bu düzenlemeyi önerdiğini belirtmişti. Bu düzenlemede, part toplayıcılar bir merkezde bir araya getiriliyor fakat projeler hakkındaki bilgiler merkezi olmayan bir depoda saklanıyor. Bu görüşe katılmayan Tyler Winklevoss, ilk halka arzların (ICO) menkul kıymetler yasası ile uyumlu olduğu fikrini reddediyor gibiydi. Winklevoss ilk halka arz için, “ICO’lar belirteçlerin üzerindeki jetonlar (token)” dedi. Bununla birlikte ICO’lara, internet ortamında projelere katılımcı finansman desteği sağlayan bir kitle fonlama biçimi olmak için, oldukça çaba harcandığını belirtti.

 

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir