Ana Sayfa > Haber > xRapid Test Aşamasını Tamamladı, Üretime Geçmeye Hazırlanıyor

xRapid Test Aşamasını Tamamladı, Üretime Geçmeye Hazırlanıyor

xRapid Test Aşamasını Tamamladı, Üretime Geçmeye Hazırlanıyor

Uzun zamandır test aşamasında olan ve çok ağır bir test sürecinden geçen xRapid’in kullanıma hazır olduğu açıklandı. Açıklamayı Ripple resmi internet sitesi üzerinden yaptı. xRapid gerçek zamanlı çözüm yazılımı, talep üzerine nakit sağlamak ve uluslararası ödemelerin hızını arttırmak amacıyla XRP kullanılarak tasarlandı.

Ripple’ın pazarlama sorumlusu Cory Johnson yeni sistemin önümüzdeki dört aylık bir süre içerisinde üretim aşamasına gireceğini belirtti. Johnson, xRapid’in test süresini atlattığını ve artık üretime hazır olduğunu aktardı. Farklı para birimleri arasında sorunsuz bir şekilde geçiş sağlanacağını belirten Johnson xRapid’in kullanıcılara rahat ve güvenli bir hizmet sunacağını düşünüyor.

xRapid Zorlu Test Aşamasını Başarıyla Tamamladı, Şu An Üretime Geçmeye Hazırlanıyor

Ripple ve ortakları uzun zamandır bu güncellemeyi test ediyorlardı. Bu testler sırasında ABD ve Meksika arasında yapılan bir testte ise Ripple, xRapid kullanan finans kurumlarının döviz ödemelerinde yaklaşık yüzde 40-70 arasında tasarruf ettiklerini söyledi. Dolayısıyla bu rakam her yıl 12 milyar ile 21 milyar dolara tekabül eden bir tasarruf anlamına geliyor.

xRapid’i test eden şirketler ise oldukça güçlü ve köklü firmalar. Test aşamasına katılan firmalar şu şekilde; MoneyGram, Currencies Direct, Mercury FX, Western Union, IDT, Cambridge Global Payments, Viamericas.

Mercury FX’e göre yeni güncellemenin pilot serisi, XRP’nin hızını ortaya çıkardı ve bu tam olarak beklenilmeyen bir hızdı. Ancak Western Union xRapid’in iş modelinin benimsenmesi için hala çok pahalı olduğunu düşünüyor. Western Union’un fikirlerine yanıt olarak Ripple’ın ürün başkan yardımcısı Asheesh Birla bir strateji değişikliğine gittiklerini açıkladı:

“Western Union ile ilgili olan şey tam olarak şu; Western Union’un zaten sabit maliyetleri ve optimize edilmiş nakit akışları var. Western Union xRapid’den yararlanabilmesi için tüm hacmini taşıması gerekecek. Şu anda hedef müşterilerimizi kısa sürede, ödeme sağlayıcıları üzerinde yeniden konumlandırdık. Yani bizim güçlü olduğumuz noktamız bu aslında. Bu yüzden en kısa sürede üretime geçmek istiyoruz.”

xRapid Riple Üzerinde Nasıl Bir Etkiye Sebep Olacak?

Uzmanlar xRapid’in XRP’yi olumlu yönde geliştireceğini düşünüyor. Test sürecine katılan firmalar da çoğunlukla bu görüşe katılıyor. Test sürecinde zorlu bir aşamadan geçen güncellemenin hızı konusunda firmalar ortak görüşte birleşmiş durumdalar. xRapid’in XRP’nin değerinin artmasında bir etkisi olur mu onu bilemeyiz fakat zamanla işlem hacminde bir artış olabilir. Satış aşamasında ise nasıl bir ortam olacağı ise merak ediliyor. Büyük bir yoğunluk yaşanır mı yoksa zaman içerisinde mi benimsenir şu an için net olmayan konular bunlar. Fakat net olan şeyler belli. Yeni güncelleme XRP’ye iyi yönde bir katkı sağlayacaktır ve işlem hızının artması kullanıcıları cezbedecektir. Büyük firmaların xRapid’e nasıl yaklaşacağı ise satış aşamasında belli olacak. Test süresini başarılı bir şekilde tamamlayan xRapid için Ripple ekibinde beklentiler oldukça yüksek gibi görünüyor.

cryptodaily

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

2 thoughts on “xRapid Test Aşamasını Tamamladı, Üretime Geçmeye Hazırlanıyor

    1. Selamlar, xRapid test aşamalarından başarıyla geçmiş olmasına rağmen henüz gerçek banka işlemlerinde “sürekliliği” ciddi bir testten geçmedi. Burada önemli olan konulardan biri süreklilik. Medyada dolanan saniye/işlem oranları hep kısa süreli testler sonucunda ortaya çıkan maksimum değer üzerinden hesaplanıyor. Ancak bu değerleri yarım saat ve üzerinde korumak henüz mümkün olmadı. Ancak xRapid yeni güncellemeler görecektir. Merkezi olmasına karşın Ripple piyasada uzun zaman var olacak gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir